Trophy Room

Icebreaker Charity Shoot
1st Place Joanne Emerick & Len Legare
2nd Place Tracy Bird & Ray Rodriguez
3rd Place Zandra Olney & Bryan Masters
4th Place JoAnne DiGeorgio & Ernest Parsons
Darts Victoria Open
Mixed 501 Doubles
1st Place Zandra Olney & Jim Edwards
2nd Place Ken Gourlay & Jim Kreiser
Joint 3rd Place John Alford & Hedley Mcmullan
Joint 3rd Place John Alford & Hedley Mcmullan
Ladies 501 Singles
1st Place Mandy Fleck
2nd Place Dawn Marchand
Joint 3rd Place Colleen Roberts
Joint 3rd Place Mary MacKinnon
Men's 501 Doubles
1st Place Lindsay Ritchie & Vaughn Leigh
2nd Place Ken Gourlay & Bill Hammond
Joint 3rd Place Wayne Smith & Jim Fenwick
Joint 3rd Place Jim Edwards & Darryll Walsh
Mixed Triples
1st Place John Kreiser & Harry Vincent & Colleen Roberts
2nd Place Bill Hammond & Ken Gourlay & Mandy Fleck
Joint 3rd Place Adam Bell & Lindsay Ritchie & Dawm Marchand
Joint 3rd Place Steve Baker & Claudia Ferris & John Hughson
Ladies 501 Doubles
1st Place Debbie White & Meghan Or
2nd Place Mandy Fleck & Linda Stephens
Joint 3rd Place Sue Gagliani & Zandra Olney
Joint 3rd Place Suzie Letrud & Nicole Jackson
Men's 501 Singles
1st Place Nory Partosa
2nd Place Jim Edwards
Joint 3rd Place Bill Hammond
Joint 3rd Place Lindsay Ritchie
Joint 5th Place Jim Ferris
Joint 5th Place Len Legare
Joint 5th Place Hedley McMullan
Joint 5th Place Jim Hughson
Salmon Harvest Open
Modified Mixed Blind Draw 501 Doubles
1st Place Kim Bellay-Roussele & Rory Hansen
2nd Place Dean Martin & Quiten Hope
Joint 3rd Place Jeannie Caspersen & Lindsay Ritchie
Joint 3rd Place Doreen Ranville & JR MacDonald
Joint 5th Place Scott Leonard & Ray Lindhal
Joint 5th Place Ernest Parsons & Richard Gravelle
Joint 5th Place Charisma Brandt & Len Legare
Joint 5th Place Maureen Ranville & Myk Bell
Ladies 501 Singles
1st Place Carole Herriot
2nd Place Dawn Marchand
Joint 3rd Place Kim Belay-Rousselle
Joint 3rd Place Doreen Ranville
Joint 5th Place Maureen Ranville
Joint 5th Place Joy Lovelace
Joint 5th Place Suzie Letrud
Joint 5th Place Bobbi-Jo Moore
Joint 9th Place Colleen Anderson (Roberts)
Joint 9th Place Noella Ross
Joint 9th Place Mary MacKinnon
Joint 9th Place Katie Smith
Joint 9th Place Charisma Brandt
Joint 9th Place Debbie White
Joint 9th Place Angie Kienas
Joint 9th Place Meghan Orr
Men's 501 Doubles
1st Place Sean Smyth & Norm Temblay
2nd Place Bert Davis & Mike Brenton
Joint 3rd Place Richard Gravelle & Scott Loenard
Joint 3rd Place Kynan Kantor
Joint 5th Place Myk Bell & Lindsay Ritchie
Joint 5th Place Richard Bell & Adam Bell
Joint 5th Place Bob Rousselle & Bill Hammond Jr.
Joint 5th Place Rory Hansen & Scott Day
Mixed Doubles Tactics
1st Place Suzie Letrud & Heath Hazen
2nd Place Colleen Anderson & Bob Ross
Joint 3rd Place Janice Harvey & Bill Hammond Jr.
Joint 3rd Place Debbie White & Terry White
Joint 5th Place Nicole Jackson & Lindsay Ritchie
Joint 5th Place Meghan Orr & JR MacDonald
Joint 5th Place Linda Stephens & Adam Bell
Joint 5th Place Mary MacKinnon & Dean Martin
Ladies 501 Doubles
1st Place Carole Herriott & Dawn Marchand
2nd Place Meghan Orr & Debbie White
Joint 3rd Place Suzie Letrud & Bobbi-Jo Moore
Joint 3rd Place Joy Lovelace & Maty MacKinnon
Joint 5th Place Sue Gagliani & Tracy MacDonald
Joint 5th Place Barb Csinos & Kim Bate
Joint 5th Place Colleen Anderson & Kim Bellay-Rousselle
Joint 5th Place Charisma Brandt & Linda Stephens
Men's 501 Singles
1st Place Rory Hansen
2nd Place Vaughn Leigh
Joint 3rd Place Todd Strickland
Joint 3rd Place Sean Smyth
Joint 5th Place Bob Ross
Joint 5th Place Rick Cool
Joint 5th Place Adam Bell
Joint 5th Place Todd Elliot
Joint 9th Place Scott Leanard
Joint 9th Place Angus Ek
Joint 9th Place Bert Davis
Joint 9th Place Mike Brenton
Joint 9th Place Len Legare
Joint 9th Place Richard Bell
Joint 9th Place Bob Rousselle
Joint 9th Place Kynan Kentor